Samsun Klas Haber

Özyer’in Cenazesi’nde Büyük Camii Doldu Taştı.

Özyer’in Cenazesi’nde Büyük Camii Doldu Taştı.
23 Haziran 2018 - 13:14

İbrahim Özyer, son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği trafik kazası sonrasında yaşam mücadelesi verdiği hastanede yaşamını yitiren İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı ve eski MHP Samsun İl Başkanı İbrahim Özyer, Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun haber – İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı ve eski MHP Samsun İl Başkanı İbrahim Özyer, 30 Mayıs tarihinde partisinin Ankara’daki aday toplantısı için çıktığı yolda bir trafik kazası geçirmişti. Ankara Başkent Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören İbrahim Özyer, 21 Haziran tarihinde tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Akşener cenaze için Samsun’a geldi Bu üzücü haber üzerine İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, İstanbul’daki miting programlarını iptal etti ve cenazeye katılmak üzere Samsun’a geldi. İYİ Parti teşkilatı ve Özyer’in sevenleri  İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı önünde uzun bir koridor oluşturdu. Akşener önce il binasına gelerek partililerle selamlaştı. Alınan helallik sonrasında Özyer’in naaşı dualar eşliğinde  Büyük Cami’ye getirildi.

Yoğun katılım Cenazeye katılım oldukça yoğundu. Cenazeye, Samsun Valisi Osman Kaymak, MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Özyer’in naaşı kılınan cenaze namazı sonrasında Kıranköy Mezarlığı aile kabristanlığına defnedildi