Samsun Klas Haber

Büyükşehir Belediye Başkan Aday’ı Demir:’ Gönül Belediyeciliği Önde Olacak’

Büyükşehir Belediye Başkan Aday’ı Demir:’ Gönül Belediyeciliği Önde Olacak’
01 Aralık 2018 - 6:30

DEMİR GÖNÜLLERE DOKUNACAK

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, “Sevdamız Samsun, sevdamız halkımız, sevdamız Türkiye’dir. Şehrimizin her alanda kalkınması, geleceğe umutla ilerlemesi, sevgi bağlarının daha da güçlenmesi için var gücümüzle halkımızın büyük desteğiyle el ele çalışacağız”. dedi.

Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan ve Samsun halkından büyük tepki gören  AK Parti  Samsun milletvekili, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Ankara dönüşü Havza’da  partililer tarafından karşılandı.

 

Konvoy eşliğinde AK Parti İl Başkanlığı’na gelen Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, İl Başkanı Hakan Karaduman, belediye başkanları, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları, teşkilat üyeleri ile vatandaşların katılımıyla basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkezin takdiri ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine aday gösterilmesinden büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu belirten Mustafa Demir, hakka, halka ve vatana hizmet noktasında hiç bir tereddütte bulunmadan her göreve hazır olduklarını söyledi.

“BÜYÜK SEVDAMIZ SAMSUN”
AK Parti’nin büyük bir dava olduğunu, özverinin, gönüllün, sevginin, hizmetin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin Türkiye’nin her bir noktasını sarması için çaba harcandığını ifade eden Demir, “Türkiye, milletimiz bizim büyük sevdalarımız arasındadır. Bu sevdamızın içinde Samsun’de vazgeçilmezimizdir. Kurtuluş meşalesinin yakıldığı, Karadeniz’in incisi, parlayan yıldızı, 19 Mayıs Kenti Samsun’a hizmet etmek bizim için her zaman onur kaynağı olmuştur. 2002 yılında başladığımız bu hizmet, kalkınma seferberliği sürecinde her kademede yer almayı, katkı sağlamayı, çalışma imkanı bulmayı büyük bir şans olarak gördük. Çünkü bu işte samimiyet, doğruluk, gönül, fedakarlık vardı.” diye konuştu.

“TEK DÜŞÜNCEMİZ HALKIMIZA HİZMET OLACAK”
Kendisine tebliğ edilen adaylık görevinin büyük sorumluluğunu taşıdığını ve en iyi hizmeti gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ifade eden Demir, açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Özellikle şehrimizde 19 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz beye, şuan görevde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin beye ve Samsun’a hizmet eden tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Hepsinin kentimize büyük ve önemli hizmetleri olmuştur. Bundan sonrada el ele gönül gönüle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu bir hizmet yarışıdır, hizmet yarışında mevkiler makamlar önemli değildir. Hepimizin tek odaklandığı nokta davaya, halka, şehrimize hizmettir. Bunun dışında hiç bir düşüncemiz olmadı, olamaz. Biz halkımızla büyük bir aileyiz. AK Parti gönüllerde taht kurmuş ise ortaya koyduğu samimiyet, şeffaflık, hizmet seferberliğindendir. Yeni bir yerel seçim süreci başladı. Bizim sevdamız Samsun, sevdamız halkımız, sevdamız Türkiye’dir. Şehrimizin her alanda kalkınması, geleceğe umutla ilerlemesi, sevgi bağlarının daha da güçlenmesi için var gücümüzle halkımızın büyük desteğiyle hep birlikte el ele çalışacağız.”

“SAMSUN İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAK BÜYÜK BORCUMUZDUR”
AK Parti’nin kurucusunun halk olduğunu, halkın içinden doğan bir partinin sahibinin yine halk olduğunu vurgulayan Demir, “Yerel seçim sürecinde halkımızın büyük desteğinin hiç eksilmeyeceğine inancımız tamdır. Samsun için en iyi ne yapabiliriz? sorusu hep aklımızda oldu, bundan sonrada olacaktır. Özellikle ortak akıl konusunu önemseyerek yola çıkıyoruz. Belediye hizmetlerinin dışında şehrimizin tüm dinamiklerini harekete geçirmek, her alanda bir kalkınma seferberliğinin oluşması için ne gerekiyorsa yapmak hedeflerimiz arasındadır. Sorunlarımızı halının altına süpürme gibi bir düşüncemiz hiç olmadı olamazda. Çözüm ve doğru netice ile yürüyeceğiz. Sorun kelimesinin yanına çözüm kelimesi hemen gelecektir. Büyükşehir Belediyesi lokomotiftir. Özellikle şehirlerimizde üretim, istihdam, ekonomik gelişim büyük önem taşımaktadır. Hiç bir ayrım yapmadan kentimiz için halkımız için büyük bir kucaklaşma içerisinde çalışacağız. Seçim yarışında halkımızın sandıktaki teveccühü AK Parti’nin büyük hizmet seferberliğinin devamını sağlayacaktır. Samsun bizim göz bebeğimizdir. En iyisini yapmak bizim büyük bir borcumuzdur.” şeklinde konuştu.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖN PLANDA OLACAK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçim süreciyle ilgili verdiği mesajların ve talimatların önemli olduğunu, hepsinin hayata geçirileceğinin altını çizen Demir, “Gönül belediyeciliği şuan bizim yol haritamız. Halkımızla olan ilişkilerimizde gönül en başta gelecek. Gönüllere giremedik mi, hangi hizmetleri yaparsanız yapın bir yer eksik kalır. Bu noktada çok büyük hassasiyet göstereceğiz. Adaylığımız sürecinde ve seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemiz halinde dosdoğru bir yol haritası önümüzde duruyor. Milletvekillerimiz, başkanlarımız, bürokrasi herkesle büyük bir uyum içerisinde koordineli çalışmaları önemsiyoruz. En başta halkımızın talepleri bizim için öncelikli. Belediyemizin tüm kaynaklarını verimli ve doğru kullanacağız. Yatırım yapmak isteyenlerin önünü açacağız. Büyükşehir olarak kentimize katkı sağlayacak her projenin içerisinde olacağız. Tüm kentimizin sorunlarını çözme noktasında projelerimiz, hizmet programlarımız hazır. Vatandaşlarımız belediyeye sorun için değil, çay içmek için geleceği günleri istiyoruz. Seçimlere az bir zaman kaldı. Tüm teşkilatlar olarak var gücümüzle çalışacağız. Tabi seçimlerde kapı kapı dolaşıp kendimizi, projelerimizi çok iyi anlatacağız. Bu süreçte Cenab-ı Hak hepimizin yar ve yardımcısı olsun. ” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, daha sonra Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İlkadım, Canik, Tekkeköy ve Atakum ilçe başkanlıklarını da ziyaret etti.