Samsun Klas Haber

19 MAYIS COŞKUSUNU GENÇLERLE PAYLAŞTI

19 MAYIS COŞKUSUNU GENÇLERLE PAYLAŞTI
19 Mayıs 2022 - 15:21

Başkan Deveci: ‘’19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız’

Atakum Belediyesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)  iş birliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında gençlerle bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ‘’19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız’’dedi.

 

 

19 MAYIS COŞKUSUNU  PAYLAŞTILAR

Atakum Belediyesi ve TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi (İDGEM)  iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikler, 19 Mayıs coşkusunu Atakum’un dört bir yanına taşıdı. İDGEM gönüllüleri, ‘’Gençlerle iyilik her yerde’’ sloganıyla Atakum sahilinde temizlik çalışması başlattı. Gençler doğa konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirdikleri etkinliğin ardından İncesu İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.TOG Kurucu Başkanı İbrahim Betil, TOG Genel Başkanı Didem Duru, TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, Yapı Kredi Bankası çalışanı ve TOG gönüllüsü Züleyha Erbil’in de katıldığı ziyarette gönüllüler, öğrenciler ile eğlenceli oyunlar oynadı. VM Medical Park, Liv Hospital ve Yapı Kredi Bankası iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması da yapıldı. Çocuk Diş Sağlığı Uzmanı Diş Hekimi Yeşim Sağır, slaytlar eşliğinde miniklere ağız ve diş bakımı konusunda önemli bilgiler verdi. Eğlence ve eğitimle dolu bir gün geçiren öğrencilere hediye sürprizi yapıldı.

EBRU ÇALIŞMALARI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Körfez Sahilinde piknik ve kitap okuma etkinliği gerçekleştiren gönüllülerin sanatsal çalışmalarının yer aldığı sergi, yoğun ilgi gördü. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Av. Gülay Deveci ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu gençlerin akrilik boyayla yaptığı resimleri ile ebru çalışmalarının yer aldığı sergiyi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Av. Gülay Deveci’nin ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun yaptığı ebru çalışmaları büyük beğeni topladı.

 

BAŞKAN DEVECİ GENÇLERLE SOHBET ETTİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, etkinlikte TOG Genel Başkanı Didem Duru, TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı TOG Kurucu Başkanı İbrahim Betil ve gönüllü gençlerle bir araya ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Deveci Çobanlı İskelesi’ndeki fener alayına da katılarak yurttaşların bayram coşkusunu paylaştı.

 

‘’BAĞIMSIZLIK AŞKIMIZI ANLATACAĞIZ’’

Gençlerle sohbetinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine değinen Başkan Deveci ‘’19 Mayıs Bayramı Gençlik ve Spor Bayramı gençlere armağan edilmiş. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu bayram sizin denmiş. Dünyanın hiçbir ülkesinde, böyle bir şey yok. Hiçbir ülkenin ve milletin gençliğine adanmış bir bayramı yok. Ulusal Kurtuluş Savaşı gibi bir bağımsızlık mücadelesi hiçbir ülkede yok. Onun da ilk adımı 19 Mayıs 1919’da atılmış.19 Mayıs, bizim Cumhuriyet tarihimizin önsözüdür.