Samsun Klas Haber

Samsun’da Tramvaylar 2 gün Ücretsiz

 Fuarı (OKAF’24) süresince tramvay ve ring seferlerinin ücretsiz olacağı açıklandı

Samsun’da Tramvaylar 2 gün Ücretsiz
09 Ocak 2024 - 23:45

Samsun’da Tramvaylar 2 gün Ücretsiz

 Fuarı (OKAF’24) süresince tramvay ve ring seferlerinin ücretsiz olacağı açıklandı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda organize edilen OKAF’24, 10-11 Ocak Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak. “Yetenek Her Yerde” teması altında ve “100 Yıllık Mirası Geleceğe Taşı” mottosuyla düzenlenen fuarda Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün’ün de katılarak bir konuşma yapması planlandı.

OKAF’24, öğrenci ve mezunları, sektör liderleri, Türkiye’nin en önde gelen kamu kurum ve kuruluşları, medyanın ve meslek örgütleriyle bir araya getirerek, niteliklerine ve kariyer planlarına uygun fırsatlar sunmayı hedefliyor. Etkinlik, katılımcılara bilinçli kariyer hedefleri oluşturma, niteliklerini geliştirme, sektör beklentilerine uygun donanıma sahip olma ve başarılı girişimci ve liderler ile temas kurma fırsatı verecek. Aynı zamanda, firmalar için nitelikli öğrenci ve mezunlarla doğrudan iletişim kurarak, iş ve staj ihtiyaçlarına yönelik adayları bulma imkanı sağlayacak.

OKAF’24 ayrıca, sponsor firmalara özel görüşme odaları, etkinlik ve konferans salonları tahsis ederek, kendi kariyer etkinliklerini düzenleme ve geniş bir kitleye ulaşma imkanı sunacak. Böylelikle, bölgedeki tüm üniversitelerin basılı ve görsel medya organlarında yapılacak tanıtım çalışmalarıyla, katılımcı firmaların ve kurumların tanıtımını maksimize etmeyi amaçlıyor. OKAF’24, Samsun şehri ve bölge üniversitelerindeki öğrencilerin sahip olduğu nitelikler ve fırsatlar göz önünde bulundurulduğunda, sektörün ve ilgili tüm tarafların yoğun ilgi ve katılım göstereceği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Öte yandan 10-11 Ocak tarihleri arasında Orta Karadeniz Kariyer Fuarı nedeniyle tramvay ve ring seferlerinin tüm öğrenci ve eğitimciler için ücretsiz olacağı duyuruldu