Samsun Klas Haber

1 Haziran’da Kısıtlamalar Kalkıyor

1 Haziran’da Kısıtlamalar Kalkıyor
29 Mayıs 2020 - 6:36

Erdoğan: Restoran ve kafeler 1 Haziran’da açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında restoran, kafe, plajlar, milli parklar ve bahçelerin 1 Haziran itibarıyla yeniden açılacağını söyledi.umhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında restoran, kafe, plajlar, milli parklar ve bahçelerin 1 Haziran itibarıyla yeniden açılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle son kez yapılan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin kaldırılmasıyla ilgili net tarih verdi.

1 HAZİRAN’DA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoran, kafeler, park ve bahçeler, kıraathane, kaplıcalar, spor salonları, plajlar, müzeler ve turizm tesislerinin 1 Haziran itibarıyla yeniden açılacağını duyurdu.

Erdoğan ayrıca, restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri ve kaplıcaların saat 22.00’ye kadar hizmet vereceğini de söyledi

RESTORAN VE KAFELER SAAT 22.00’YE KADAR HİZMET VERECEK

“1 Haziran’dan itibaren restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır.

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

PLAJLAR VE PARKLAR DA 1 HAZİRAN’DA HİZMETE AÇILIYOR

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek

SEYAHAT KISITLAMASI BİTİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’da sona ereceğini duyurdu. Erdoğan, “Yaklaşık 1 aydır, normalleşme takvimimizde yer alan hususları yakından takip ederek, her hafta peyderpey açıklıyoruz. Bu hafta aldığımız yeni kararlar şunlardır; Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır.

“OLUMSUZLUK HALİNDE YENİDEN GETİREBİLİRİZ”

Gelişmeleri takip ederek, olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz.” ifadelerini kullandı.