Samsun Klas Haber

Başkan Erdoğan Tok 4 Bin 800 Öğretmene Karanfil Yolladı

Başkan Erdoğan Tok 4 Bin 800 Öğretmene Karanfil Yolladı
24 Kasım 2018 - 6:28

Başkan Tok’tan 4 bin 800 öğretmene karanfil

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Öğretmenler Günü nedeniyle gerçekleştirdiği iki programla tüm öğretmenlerin gününü kutlarken, ilçede görev yapan 4 bin 800 öğretmene de tek tek karanfil yolladı.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok öğretmenlere verdiği değeri ilçede görev yapan tüm öğretmenlere gönderdiği karanfil ile gösterirken, gün boyunca devam eden etkinliklerde de öğretmenlerle bir araya geldi. İlk olarak Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ’55 Öğretmen 55 Fotoğraf’ adlı serginin açılış ve ödül törenine katılan Başkan Tok, ‘Hepimizin hayatında büyük öneme sahip öğretmenlerimizin gözünden şehrimizi yeniden görme şansı bulduk’ dedi.

Ardından Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulunda öğretmenler ile bir araya gelen Erdoğan Tok, öğretmenlere karanfil dağıtarak sohbet etti.

55 ÖĞRETMEN 55 FOTOĞRAF

İlkadım Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen ’55 Öğretmen 55 Fotoğraf’ isimli fotoğraf sergisi büyük beğeni kazandı. Samsun genelinde görev yapan öğretmenlerin çektiği 217 fotoğraf arasından dereceye giren 55 fotoğrafın sergilendiği ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aksakal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Sergi ve ödül töreninde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ‘Çok kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler’in çok önemli bir sözü var, ‘En iyi fotoğrafı en iyi fotoğraf makinası çekseydi, en güzel romanı en iyi daktilo yazardı’ diyor. O nedenle bizler biliyoruz ki her bakış açısı farklı ve anlamlıdır. Bu düşünceler ile şehrimizi öğretmenlerimizin gözünden görmemizi sağlayan bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kıymetli öğretmenlerimizin bir birinden güzel fotoğrafları eşliğinde bu özel günde bir arada olmaktan son dere mutlu olduk’ diye konuştu.

Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aksakal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile birlikte dereceye giren öğretmenlere hediye takdimi yapılırken günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.