Samsun Klas Haber

Başkan Tok’tan Türkiye’ye Örnek Proje!..

Başkan Tok’tan Türkiye’ye Örnek Proje!..
10 Haziran 2018 - 11:23

 

 

 

BAŞKAN TOK’UN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJESİ…

CAMİ VE KÜLLİYE, KENTİN İNANÇ, KÜLTÜR VE YAŞAMINA DEĞER KATACAK KİMLİKLİ BİR PROJE

Başkan Tok, “ Mimarisi, Samsun başta olmak üzere Türkiye’de bir çok şehirde örnek olarak gösterilen inşasında kullanılan kesme taş ve ahşap işçiliğiyle dayanıklı ve mukavemetli yapısıyla geçmişten geleceğe bir medeniyet projesi olarak inşa edilen Karadeniz’in en büyük Cami ve Külliye’nin asırlık proje olarak şehrin inanç, kültür ve yaşamına değer katacak kimlikli bir projedir”dedi.

 

İlkadım Belediyesince komşuluk ilişkilerini, paylaşmanın önemini ve birlikteliği pekiştirmek amacı ile düzenlenen Ramazan etkinlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Ramazan ayının 25’inci gününde Bahçelievler, İstasyon ve Kılıçdede Mahalle sakinlerinin bir araya geldiği iftar sofrasında sıcak ve samimi bir ortam yaşandı. Ardından Kışla Merkez Camii’nde Gönül Sohbetleri programıyla İlkadımlılar maneviyat dolu bir gece yaşamış oldu.

YOĞUN İLGİ, GÜÇLÜ BİRLİKTELİK

İftar öncesinde Saadet Caddesi’ne kurulan iftar alanına gelerek vatandaşla buluşan Başkan Tok, gördüğü yoğun ilgi karşısında mutlu olduğunu belirtirken, masaları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Ezanın okunmasıyla oruçların hep birlikte açılmasının ardından konuşan Tok; “Ben her şeyden önce siz değerli hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin bizim kurduğumuz iftar sofralarımıza icabet etmeniz ve bu denli ilgi göstermeniz bizler için övünç ve mutluluk kaynağı oluyor. Böylesine güzel bir ortamda sofralar kuruluyor, sohbetler ediliyor, hep bir ağızdan dualar okunuyor ve huzur içerisinde oruçlarımızı açıyoruz. Bu güzel birlikteliğimizin daim olmasını dilerim. İlkadım Belediyesi olarak siz değerli hemşehrilerimizin refahı için tüm mesai arkadaşlarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“GÜCÜMÜZ MİLLET, İŞİMİZ HİZMET”

İftar sonrası İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen Gönül Sohbetleri Teravih Programına katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, cami cemaati ile Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete’nin okuduğu Kuran Tilavetine katıldı. Kışla Mahallesi sakinlerinin de yoğun ilgi gösterdiği program çerçevesinde namaz sonrası ikramlar eşliğinde sohbet edildi. Burada İlkadımlılara seslenen Başkan Erdoğan Tok; “Ramazan ayının en güzel duygularından olan paylaşım duygusunu iftardan sahura sizlerle birlik içerisinde yaşamaktan sonsuz mutluluk duyuyorum. İlkadım Belediyesi olarak sizlerin bu ilgi ve yakınlığınızdan aldığımız güç ile çok anlamlı projelere imza atıyoruz. Ramazan ayının maneviyatına da uygun olarak uzun yıllar sonra İlkadımımıza yaptığımız iki önemli projeden bahsetmek istiyorum”