Samsun Klas Haber

Canik’ten Kadınlara Yeni Armağan!

Canik’ten Kadınlara Yeni Armağan!
23 Haziran 2018 - 5:48

Canik kadına önem veriyor

Kadınlara yönelik yaptığı yatırımlarla “Kadın Dostu İlçe” sloganıyla kadınlara yönelik yaptığı bir çok yatırımla dikkat çeken Canik Belediyesi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla açtığı “Hanımeli Mutfağı” ile kadınlara yeni bir pencere açtı.

 

Canik Belediyesi kadınlara yatırım yapmaya devam ediyor. Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde tamamlanan ve tamamen kadınların çalışacağı Hanımeli Mutfağı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği açılışta Başkan Genç, üretim mutfağını kadınlara armağan ederken, Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Canik Belediyesi’nin kadın ve çocuk dostu bir belediye olduğuna vurgu yaptı.

KADINI DESTEKLEYEN YATIRIM

Açılışta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Hanımeli Mutfağı’nın çok anlamlı bir yanı var. Kadınların evin dışına çıkmasını, sosyalleşmesini ve gelir kazanmasını destekleyen bir yatırım. Canik Belediyesi, yaptığı bütün yatırımlarla kadın ve çocuk dostu bir belediye olduğunu göstermiştir. Eski Türkiye’de kadınlar bir seçim yapmak zorundaydı. Ya evinin kadını ya da iş kadını olacaktı. Ama bugün kadınlarımızı tercih yapma zorunda bırakmayan bir anlayış var. Bütün alanlarda kadının desteklendiği uygulamalara şahit oluyoruz” dedi

BİLGİN İÇİN DESTEK İSTEDİ

Kadınlar bu ülkenin kaderine tarih boyunca damgasını vurduğuna dikkat çekerek, “Kadınlar, Bir tarih yazmaya daha var mısınız?” diye soran Karaaslan’a, açılışa kadınlar hem birlikte “evet” yanıtını verdi. Karaaslan, “Türkiye’nin geleceği kadınların elinde. Kadınlar onay vermişse bu iş bitmiştir. Kadınların iş hayatında, yönetimde artık figüran olmadığı, başrol oyuncusu olarak sahalarda olduğu bir dönemde, sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği değerle birlikte onun açtığı bu yolda yürümeye ve bu değerleri yükseltmeye devam edeceğiz. Canik’in içinde yetişmiş bir kadın adayımız daha var. Ben Canikli kardeşlerimden Elif Coşkun Bilgin’den de desteklerini esirgememesini istiyorum” diye konuştu.

CANİK REKOR KIRACAK

Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’ne de değinen Karaaslan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği yatırımların neredeyse çoğu C anik sınırları içinde olacak. Son 16 yılda şehrimizde çok önemli projeler gerçekleşti. Önümüzdeki dönemde de nice projeler hayata geçecek. Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Samsun için çalışmaya, bu güzel ülkemizin geleceği için omuz omuza yürümeye varız. Seçime çok kısa bir süre kaldı. Ülkemizin kaderini, geleceğini belirleyeceğimiz, 24 Haziran seçimleri milletimiz, devletimiz, bayrağımız, vatanımız için hayırlar getirsin. İnanıyorum ki Canik bir rekor kıracak. Durmak yok yola devam” şeklinde konuştu