Samsun Klas Haber

CHP’nin idiasına Tokat Gibi Cevap Geldi

CHP’nin idiasına Tokat Gibi Cevap Geldi
08 Nisan 2018 - 8:49

 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: ‘Açıkla, millet görsün’

 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yargılandığı suçun ağırlığı sebebiyle görevinden uzaklaştırılan belediye çalışanı hakkında açıklama yapan Akcagöz’e çağrıda bulunarak, ‘Açıklama yarım kalmış. Suçlamanın ne olduğunu da açıkla ki, neyin avukatlığını yaptığını millet görsün’ dedi.

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz’ün CHP’li meclis üyesi Mustafa Tüfek’in kızının Atakum Belediyesi’nden uzaklaştırılmasıyla ilgili ortaya attığı iddialara yanıt veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı “Asılsız iddiaların arkasına sığınarak bizi suçlayan o il başkanı, açıklamasını yarım bırakmasın” ifadelerini kullandı.

GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR

İl başkanının açıklamasını eksik bulduğunu kaydeden Başkan Taşçı, il başkanınını konunun tamamını açıklamaya davet ederek, “Suç ve suçlama hakkında da bilgi versin, vatandaşlarımız konuyu tam öğrensin ve neyin avukatlığını yaptığını millet görsün. Devam eden bir dava ile ilgili açıklama yapmanın suç teşkil ediyor. Atakum Belediyesi çalışanı bir kişinin, Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden soruşturması ve bu soruşturmadaki suçlamaların ciddiyeti nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı doğru. Bir siyasi partinin il başkanı bunu intikam duygusuyla yaptığımızı öne sürmüş ve gerçekle bağdaşmayan iddialarla açıklama yapmıştır. Devam eden bir dava hakkında konuşmayı etik bulmuyoruz. Hem yargılamayı etkilememek adına hem de anayasal sorumluluk gereği doğru olmadığından, bugüne kadar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden bu davayla ilgili açıklama yapmadık. Ancak konuyu gündeme getiren ve asılsız iddiaların arkasına sığınarak bizi suçlayan o il başkanı, açıklamasını yarım bırakmasın. CHP’li Meclis üyesi Mustafa Tüfek’in de kızı olan belediye çalışanının, hangi suçlama ile sanık sıfatında olduğunu açıklasın. Açıklasın ki hemşerilerimiz de hem belediye çalışanının hangi suçlamayla yargılandığını öğrensin hem de il başkanının hangi suçları savunduğunu, neyin avukatlığını yaptığını görsün” diye konuştu.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Siyasette, ‘Çamur at izi kalsın’ mantığının 30 sene öncede kaldığını ifade eden Başkan Taşçı, artık boş iddialara cevap vermeyeceğini vurguladı. Başkan Taşçı, “Atakum İlçesi’nde boşa geçirecek bir dakikamız bile yok. Meyve veren ağaç taşlanır misali, durmadan duraksamadan iftira ve iddia odaklı açıklamalar yapanları ciddiye almamız mümkün değil. Bizim için her eleştiri önemlidir. Biz eleştirilerden ders çıkartmayı biliriz. Ama sırf birileri gazetelere çıkmak istiyor, gündemde kalmak istiyor, kendisine milletvekilliği ya da belediye başkanlığı kazandırmak istiyor diye de her boş açıklamanın muhatabı olamayız. Siyasette başarı elde etmek isteyenler, çamur at izi kalsın mantığından uzak durmalı. Eğer illa ki bu milletin gönlünde yer edinmek istiyorsanız, bu kent için bir çivi çakın, bir proje hayata geçirin. Kenti için mücadele eden, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren insanların üzerinden siyaset yapmayın. Bu taktik 30 sene öncesinde kaldı ve vatandaşlarımız nezdinde de kabul görmüyor” ifadelerini kullandı.