Samsun Klas Haber

İLKADIMDA BAHARIN MÜJDECİSİ ÇİÇEKLER AÇIYOR

İLKADIMDA BAHARIN MÜJDECİSİ ÇİÇEKLER AÇIYOR
29 Mart 2018 - 10:10

 

 İLKADIM’DA ÇİÇEKLER AÇTI 

 

İlkadım Belediyesinin İlçenin dört bir yanına diktiği on binlerce çiçek baharın gelişini müjdeledi.

İlkadım Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce sonbahar ayında ekimi gerçekleşen çiçekler sarıdan kırmızıya, mordan beyaza her renkte ilçeyi süslemek için çiçek açmaya başladı.

 

İlkadım’a  daha yeşil bir görüntü kazandırmak için çalışmalar yürüten İlkadım  Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan park ve bahçelere geçtiğimiz yıl Sonbaharda 21360 adet menekşe 8200 adet lale soğanı dikti.  Baharın gelmesiyle birlikte açan laleler mor, sarı, kırmızı ve pembe gibi pek çok farklı rengiyle baharın gelişini müjdelerken, ilçeye de büyük bir güzellik kattı.

 

BAŞKAN TOK “ÇİÇEKLER İLÇEMİZİ GÜZELLEŞTİRDİĞİ GİBİ RUHUMUZUDA GÜZELLEŞTİRİYOR”

 

Sonbahar ayında diktiğimiz çiçekler adeta baharın gelişinin müjdesini bize veriyor diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlçemizi estetik olarak güzelleştirecek, adeta görsel bir şölen yaşatacak çiçeklerle süsledik. Şimdide süslediğimiz bu çiçekler baharı müjdeliyor bize. İlkadım’ı modern bir görünüm kazanması ve insanımızın hasret kaldığı doğaya kavuşması için yaptığımız bu çalışmalar aralıksız sürecek. Her yıl şehrimizin dört bir yanına diktiğimiz laleler ile ilçemiz daha zarif ve güzel görünüyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini toplayan laleler ilçemizi ziyaret edenlerin de ilgisini çekiyor. Baharın gelmesiyle belediye olarak kentimizin daha güzel görünmesi ve ilgi çekmesi adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızın dikilen çiçeklere karşı gerekli hassasiyeti göstereceklerine ve onlara çok iyi bakacağına eminim. Çünkü çiçekler ilçemizi güzelleştirdiği gibi, ruhumuzu da güzelleştiriyor” İfadelerini kullandı.