Samsun Klas Haber

Samsun’da Ak Parti ve MHP İl Başkanları Görevden Alındı…

Samsun’da Ak Parti ve MHP İl Başkanları Görevden Alındı…
02 Ocak 2019 - 16:59

Samsun’da  özellikle İlkadım İlçe Belediye Başkanlığı üzerinden   Cumhur İttifakı’nı kendi emelleri üzerinden dizayn etmek isteyen ve çirkin pazarlıklar içerisinde olan Ak Parti ve MHP İl Başkanları Görevlerinden alındı…

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman görevden alındı

AK Parti MKYK ve MYK ÜYESİ, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın görevden alındığını açıkladı. Karaduman ise bu kararın ardından istifasını genel merkeze sundu.

AK Parti MKYK ve MYK ÜYESİ, Parti Sözcüsü  Ömer Çelik, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın görevden alındığını açıkladı. Karaduman ise bu kararın ardından istifasını genel merkeze sundu

MHP Samsun’un ardından AK Parti Samsun’da da deprem yaşandı. AK Parti MKYK ve MYK ÜYESİ, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Samsun İl Başkanı  Hakan Karaduman‘ın görevden alındığını açıkladı. Karaduman ise bu kararın ardından istifasını genel merkeze sundu.

ERSAN AKSU YENİ İL BAŞKANI OLDU

Çelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “AK Parti MKYK ve MYK ÜYESİ, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı’nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkez’e sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir.”

MHP Samsun İl Başkanı Tekin’den veda mesajı Tanerner Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetleri gerekçe gösterilerek görevden alınmasının ardından sosyal medya hesabından veda açıklası yaptı.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetleri gerekçe gösterilerek görevden alınmasının ardından sosyal medya hesabından veda açıklası yaptı.

Başkan Tekin, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Samsunlu hemşehrilerim, Yol yürümekten her zaman gurur duyduğum ülküdaşlarım… Yaklaşık 3 yıldır Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin takdirleriyle yürütmekte olduğum Samsun İl Başkanlığı görevim bugün itibariyle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatlarıyla son bulmuştur. Herkesin bilmesini isterim ki ömrümü adadığım Türk Milliyetçiliği ve Türk İslam Ülküsü davama hizmet etme kararlılığım bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam etmektedir. Şahsıma güvenerek İl Başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk Dünyasının ve Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Genel Başkanım Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar; ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim. Görevimiz boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen tüm Genel Başkan Yardımcılarıma MYK üyelerime, İl yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma, ülküdaşlarıma ve her biri birbirinden değerli hemşehrilerime bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Saygılarımla…”