Samsun Klas Haber

Ak Parti Yeni Yaşını Kutluyor

Ak Parti Yeni Yaşını Kutluyor
14 Ağustos 2020 - 6:46

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: Milletin Partisi AK Parti 19 Yaşında

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Ankara’da gerçekleşen 139. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Mamak 75. Yıl Parkı’nda bugün yapılacak olan ve kendisinin de katılacağı AK Parti’nin kuruluşunun 19. yıl dönümü kutlama programı öncesinde bir mesaj yayımlayan Aksu, 14 Ağustos 2001 tarihinde siyaset sahnesindeki yerini alan  AK Parti’nin büyük hedefleri gerçekleştirerek milletin gönlünde silinmeyecek bir yer edindiğini söyledi.

MİLLETİMİZ İLE GÖNÜL GÖNÜLE…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin önüne konulan her türlü engelleri aşarak 19 yılda girdiği bütün seçimlerden birinci parti olarak çıkmayı başardığını vurgulayan Başkan Aksu, “AK Parti, kurulduğu andan itibaren milletimizin sevdası oldu. 19 yıldır milletimize hizmet aşkıyla hareket ettik. Milletimizin derdiyle dertlendik, en güzel hizmetleri vermek için tüm kadrolarımızla  çalıştık, çabaladık. Allah’a şükürler olsun, bunda da başarılı olduk.  19 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimiz ile birlikte bu kutlu yürüyüşte omuz omuza, gönül gönüle 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

SALDIRILARA RAĞMEN HİZMETTE HIZ KESMEDİK

14 Ağustos 2001’de çıkılan kutlu yürüyüşte karşılarına çok büyük engeller çıktığını,  büyük ve güçlü devlet olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin vesayet odakları, hain FETÖ, bölücü terör örgütleri ve dış güçler tarafından doğrudan ve dolaylı pek çok saldırılara maruz  kaldığını hatırlatan Başkan Aksu, “19 yılda çok büyük badireler atlattık. Partimizi kapatma davası, e-muhtıra, 17/25 Aralık kalkışması, MİT krizi, Gezi olayları, 15 Temmuz hain darbe girişimi, terör ve ekonomik saldırılar başta olmak üzere  partimize ve ülkemize çok sayıda operasyon yapılmaya çalışıldı. Ancak hepsi kendi tuzaklarında boğuldu. Allah’ın yardımı, vatan, bayrak, ezan sevgisiyle yanıp tutuşan milletimiz ile birlikte kahramanlık destanı yazdığımız 15 Temmuz başta olmak üzere tüm saldırıları bertaraf ettik” diye konuştu.

TÜRKİYE, AK PARTİ İLE ŞAHA KALKTI 
Tüm engellere rağmen büyük hedefleri gerçekleştirerek Türkiye’yi şaha kaldırdıklarına vurgu yapan Başkan Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: “19 yıl da yaptığımız değişim, dönüşüm ve reformlarla çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Ülkemize  sayısız eserler kazandırdık. Savunma sanayi, eğitim, adalet, sağlık, tarım ve ulaştırma başta olmak üzere bir çok alanda yaptığımız atılımlarla, Sn. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşuyla  dünyada saygın ve söz sahibi ülke haline geldik.  Başta savunma sanayi olmak üzere Milli Teknoloji Hamlesi ile yerli ve milli üretimlerimizi yaptık. 19 yılda milletimizin hayal ettiği çok sayıda projeyi, yatırımları hayata geçirdik. Ayasofya Camii’ni yeniden ibadete açtık.”

MİLLETİMİZİN YANINDA OLDUK

Dünyayı saran koronavirüs salgınında pek çok ülke vatandaşına sağlık hizmeti vermekte zorlanırken, biz hem ücretsiz tedavi verdik, hem de yatırımlarımıza devam ederek bir çoğu şehir hastaneleri olmak üzere yeni hastaneler hizmete açtık. Zorlu süreçte devletimiz tüm imkanlarıyla milletimizin yanında olarak karşılıksız nakdi yardım sağladık, destek paketlerini hemen devreye aldık.

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILIYOR

Samsun’da da pandemi süreci boyunca Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlarımıza 304.327. 897 TL nakdi destek verdik.  Diğer alanlarda olduğu gibi sağlıkta da şehrimize yatrımlar devam ediyor. Samsun’a kurulacak olan 900 yataklı şehir hastanesinin temelinin yıl sonuna kadar atılması planlanıyor. Böylece ilimiz devasa bir sağlık yatırımına daha kavuşmuş olacak.”

YENİ ÜYE ÇALIŞMALARI 

Samsun Teşkilatı olarak pandemi kurallarına uyarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Aksu, “Parti olarak Türkiye genelinde başlattığımız yeni üye çalışmalarımıza Samsun’da da hız kesmeden devam ediyoruz. Haziran ve Temmuz aylarında ilimizde binlerce hemşehrimiz büyük AK Parti ailemize katıldı. Türkiye geneli üye çalışmaları kapsamında yeni üye kayıtlarında Haziran ayında 3., Temmuz ayında ise 5. olduk. 19 yıldır hep milletimize hizmet aşkıyla hareket ettik. Gönülden gönüle, sevgi köprüleri kurduk. Bu nedenle de AK Partimize milletimizin teveccühü ve desteği artarak devam ediyor” dedi.

KONGRELER BAŞLIYOR 

Pandemi sürecinden dolayı ara verdikleri İl ve ilçe kongrelerine Ağustos ayı son haftası itibariyle yeniden başlamayı planladıklarını belirten Aksu, açıklamalarını şu sözleriyle tamamladı: “Genel Merkezimiz ile yaptığımız istişare ve değerlendirmeler sonucunda kongrelerimiz ile ilgili takvimi belirledik. Daha önce Canik ve Havza ilçelerimizde kongrelerimizi büyük coşkuyla tamamlamıştık. Diğer ilçe kongrelerimiz için hazırlıklarımız devam ediyor. Pandemi sürecinden dolayı kongrelerimiz farklı bir atmosferde geçecek. Gerekli tüm tedbirleri azami seviyede alıp, kurallara uyarak kongrelerimizi mümküm olduğunca açık alanlarda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hep birlikte ilk günki heyecan ve azimle yolumuza devam edeceğiz. Kuruluşundan bugüne AK Partimize hizmet eden herkese teşekkür ediyor, ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. “